Obdobie 1994-2005
Rozpadom federácie sa mení i názov z TJ Gumárne na ŠK MATADOR a preto aj história sa bude týkať úseku od roku 1994 – 2005. Táto éra bola obdobím najväčších úspechov volejbalu, ale i celkovo športu v Púchove.
1994
Družstvo mužov vyhráva 1. ligu a na turnaji o Majstra Slovenska obsadí 3. miesto. Trénerom je I. Štefko, asistent F. Božok. Družstvo mladšieho dorastu postupuje do 1. ligy. Predseda oddielu je stále od r. 1970 Ing. J. Kaššovic.
1995
Trénerskú taktovku preberá P. Schenk, asistentom ostáva F. Božok, vedúci Galánek a masér K. Moško. Do družstva sa angažujú talenty z celého Slovenska: P. Chudík, M. Ferenec, V. Štrba, P. Polóny, P. Pistovič, L. Váša, D. Čelko, E. Gábor, G. Ďalog, R. Dvorský, R. Chocholák, Š. Serek, I. Fuljer a ďalší. Družstvo získava na M SR 4. miesto.
V Slovenskom Pohári 2. miesto. Družstvo štartuje po prvýkrát v Pohári víťazov pohárov (PVP) – Európska súťaž.
1996
Muži obsadzujú v 1. lige 3. miesto.
V Európskej súťaži – PVP, kde v prvom kole vyradili družstvo z Macedónie. V ďalšom kole však narazili na svetovú klubovú jedničku A. CUNEO (Taliansko), ktorí boli nad ich sily. V bojoch pokračovali s družstvami Francúzska, Portugalska a Nemecka.
Družstvo juniorov hrá 1. ligu – tréner Š. Marinič, asistent R. Revák, vedúci J. Uhlárik. Predsedom VO sa stáva na dva roky Ing. J. Pecka.
1997
Dochádza k výmene trénera. Nastupuje F. Božok asistent D. Čelko. Družstvo obsadzuje 2. miesto a zároveň vybojovalo účasť v medzinárodnej volejbalovej súťaži – Interliga, kde obsadzuje družstvo 6. miesto.
Družstvo štartuje zároveň i v Európskej súťaži PVP, kde skončí v skupine na 3. mieste. Od roku 1997 si družstvo trvalo zabezpečuje miesto v Európskej lige PVP – neskôr premenovanej TOP TEAMS CUP víťazstvami nad kvalifikačnými súpermi a následným štartom v hlavnej súťaži sa trvalo zapisuje do podvedomia volejbalovej Európy. Ako tajomník pôsobí V. Kavecký.
1998
Družstvo mužov preberá I. Štefko asistent F. Božok. Družstvo končí v Extralige na peknom 2. mieste.
V Európskej súťaži PVP končí družstvo na 6. mieste, kde narazilo v skupine na Lenní, Záhreb, Pireos, Gorzow, Gran Canaria, Maribor, Dachau. Družstvo štartuje i v Interlige v spoluúčasti družstiev z Rakúska, Maďarska, Chorvátska, Slovinska. V súťaži skončí na 5. mieste. Predsedom VO sa stáva opäť Ing. J. Kaššovic, ktorý pôsobí až do roku 2004 vzniká VŠK.
1999
Družstvo končí opäť v Extralige na 2. mieste, keď im titul uniká len veľmi tesne za VKP Bratislava.
V Interlige bojuje s celkami: Viedeň, Kápošvár, Županja, VKP, Seged, Mladosť Záhreb – 4. miesto.
Družstvo taktiež štartuje v Európskej súťaži PVP za účasti: Cannes, Cuneo, České Budějovice, Wuppertál, Soria, Zonhoven, Zwdle. Družstvo v silnej konkurencii končí na 6. mieste.
Vo funkcií manager pôsobí Ing. R. Krcho až do roku 2007.
2000
V tomto roku získavajú muži premiérovo a historicky titul Majster Slovenska v kolektívnych športoch mesta Púchov i celého regiónu. Mužstvo tvorili: M. Čajan G. Ďalog, E. Gábor, J. Jánošík, J. Kováčik, M. Litva, M. Migra, B. Pistovič, P. Pistovič, P. Polóny, A. Špaček, P. Valach. Realizačný team: tréner I. Štefko, asistent F. Božok, kondičný tréner M. Ťapaj, manažér R. Krcho, lekár J. Piaček, masér K. Moško.
V Európskej lige PVP končí družstvo na 6. mieste. O umiestnenie bojuje s družstvami: Paríž, Guneo, Belgorod, Wuppertál, Almeria, Castelo da Maia, Averbode. V Interlige skončilo družstvo na peknom 4. mieste, kde sa stretli s celkami: Donaukraft Wien, Kápošvár, Insburk, MI. Záhreb, Amriswil, Belgorod, Castelo, Paríž.
V reprezetácii SR boli zaradení:
M. Šomko, P. Bartík, R. Hupka, J. Kováčik, A. Barbierik, M. Kardoš. Družstvo mužov „B“ 1. miesto v 1. lige.
2001
Družstvo získava druhé miesto za majstrovskou Dubovou. V Európskej lige získava. V súťaži Top Teams Cup v skupine pekné druhé miesto, keď sa postupne stretáva s mužstvami Eregli (Turecko), Varkaus (Fínsko), Aahovo (Slovinsko).
2002
Družstvo získava druhýkrát titul Majster Slovenska a v súťaži TTC – Euroliga sa prebojovalo v novodobej histórii Slovenska vo volejbale až do štvrťfinále súťaže, čo sa vo volejbale na Slovensku nepodarilo žiadnemu ligovému kolektívu až do roku 2017, keď postupovo súťaží v skupine – Wuppertal, Bukurešť, Riga. V ďalšej fáze štvrťfinále narazilo však naše družstvo na neskoršieho víťaza celej súťaže Czestochowa bank galaxia (Poľsko).
V tomto období pôsobia pri družstve títo hráči: M. Migra, J. Kováčik, M. Litva, M. Čajan, M. Kardoš, G. Ďalog, K. Láncoš, E. Gábor, P. Bartík, J. Sládeček, A. Barbierik, M. Šomko, J. Jánošík, B. Pistovič, R. Špaček, I. Štefko ml., P. Valach, J. Melnychuk (Ukrajina), F. Ogurčák, P. Polóny, P. Zapletal, R. Pagáč. Realizačný tím: tréner I. Štefko, asistent F. Božok, masér K. Moško, manažér R. Krcho, sekretár VO J. Uhlárik.
horný rad zľava: Štefko I.-tréner, Krcho R.- manažér, Ogurčák F., Ďalog G., Sládeček J., Bartík P., Kropa M., Barbierik A., Šomko M., Uhlárik J., Božok F.-asist. trénera, Moško K.-masér
dolný rad zľava: Štefko I., Repák M., Gábor E., Kováčik J., Pistovič P., Jánošik J., Valach P.
Veľkým úspechom mládežníckeho volejbalu je aj družstvo Juniorov, ktoré získalo titul Majstra Slovenska.
Horný rad zľava: Klučka M.-tréner, Louda J., Irikovský P., Luhový M., Šomko M., Žiačik F.,-asist. trénera
Dolný rad zľava: Weis F., Svorada T., Žibenka J., Ševčík, Teplický, Ogurčák F., Čuntala M., Babuša R.-org. pracovník
Na vyhodnotení najúspešnejších kolektívov a trénerov SFV obsadilo družstvo mužov tretie miesto a tréner mužov Ivan Štefko druhé miesto na Slovensku v rámci SFV.
2003
Družstvo mužov získava po tretíkrát titul Majstra Slovenska. Taktiež získava 1. miesto v Slovenskom pohári čím si zabezpečilo účasť v Európskej lige Top Teams Cup, kde postúpili až do štvrťfinále súťaže. V skupine postupne zvíťazili nad družstvami Ploješť, Odolena Voda, Esmoriz. Vo štvrťfinále však nestačili na favorita celej súťaže Lokomotív Charkov.
Družstvo juniorov opäť získava titul Majstra Slovenska.
Do reprezentácie SR sú zaradení P. Bartík, A. Barbierik, F. Ogurčák, M. Šomko, M. Pastorek, T. Svorada.
2004
Je to posledná sezóna pod hlavným sponzorom Matador Púchov. Z družstva odchádza pred sezónou 7 skúsených hráčov (Ďalog, Gábor, Sládeček, Barbierik, Bartík, P. Pistovič a F. Ogurčák) Omladené družstvo v zložení J. Jánošík, Ľ. Gál, P. Valach, T. Svorada, M. Čuntala, J. Kováčik, M. Kropa, M. Pastorek, M. Repák, M. Šomko, I. Štefko ml., M. Mizerák s realizačným tímom I. Štefko, F. Božok, K. Moško, R. Krcho nakoniec dokázali vybojovať ôsme finále extraligy za sebou, kde skončili na 2. mieste za VKP Bratislava.
Vo finálových bojoch v tomto období na Majstrovstvách Slovenska končí družstvo mužov 3-krát na 1. mieste, 5-krát na 2. mieste a raz na 3. mieste.
2005
Táto sezóna začína pod novým názvom VŠK Púchov pod generálnym partnerom Matador. Jednotlivé športy bývalého ŠK Matador musia vytvoriť samostatné právne subjekty a vtedy vzniká volejbalový športový klub. Zakladá sa OZ VŠK ako i VŠK s.r.o. Vzniká trojčlenné vedenie, ktoré dostáva do prenájmu športovú halu, ktorá má byť hlavným zdrojom príjmu na činnosť VŠK. Postupne však z vedenia odchádzajú R. Krcho a neskôr i L. Mikula a vo vedení ostáva J. Kováčik. V snahe získať viac finančných prostriedkov na činnosť VO a udržanie mužov v Extralige sa postupne viaceré objekty športovej haly využívajú na komerčné účely. Dotácie od Matadoru sa postupne znižujú a stávajú sa nedostačujúce pre udržanie družstva mužov v Extralige. Predstavitelia mesta na čele s vtedajším primátorom záujem o účinkovanie družstva v Extralige nemali, a tak družstvo mužov z Extraligy vypadlo. Je to jediné a posledné vypadnutie družstva mužov zo súťaže po 35. rokoch úspešnej činnosti od jeho založenia, ktoré bolo spôsobené výlučne nedostatkom finančných prostriedkov.